Vysokoškolské koleje UHK

Z Krajta Wikipedie

Přejít na: navigace, hledání

Vysokoškolské koleje Univerzity Hradec Králové najdete ve dvou lokalitách. Drtivá většina studentů je ubytována na moderních Palachových kolejích na hradeckém Moravském předměstí, kde sídlí také ředitelství kolejí. Část studentů je pak ubytována na Kolejích Víta Nejedlého, umístěných ve víceúčelové budově univerzity nedaleko Slezského předměstí.

Informace o ubytování a volných místech podají recepční každý den od 6 do 17 hodin na telefonu 493 336 000, e-mail koleje@uhk.cz

Kontakty


Podrobné info o bydlení na kolejích ZDE

Palachovy koleje

Palachovy koleje jsou situovány v lokalitě Nový Hradec Králové, Palachova třída 1129 – 1135. Jedná se o rekonstruovaný panelový dům s klasickými dvoupokojovými byty – 2 pokoje, kuchyň, koupelna s vanou a WC, šatna. Podle velikosti pokojů jsou zde ubytováni 2 – 3 studenti na jednom pokoji. V nabídce je také 7 pokojů jednolůžkových (dislokace bytu 3+2+1). Součástí areálu je hřiště na volejbal, basketbal nebo tenis, vysokoškolský klub, posilovna, internetový klub, prádelna s automatickými pračkami, recepce a sídlí zde také ředitelství kolejí.

Palachovy koleje sestávají ze 7 samostatných bloků (vchodů) A – G s kapacitou 864 míst.

Koleje nabízejí, v případě volné kapacity, také ubytování pro studenty kombinovaného studia, studenty jiných univerzit, pro hosty (učastníky konferencí, seminářů, školení), pro uchazeče o studium v době přijímacích zkoušek a návštěvníky Hradce Králové. Ceník naleznete zde.


Soubor:Koleje_palachovy_1_2.jpg


Koleje Víta Nejedlého

Víceúčelová budova s kolejemi
Zvětšit
Víceúčelová budova s kolejemi

V současnosti mimo provoz (2023)

Koleje Víta Nejedlého najdete v části víceúčelové budovy UHK v areálu "Eurocenter". Úřední hodiny domovnice jsou Po - Pá 7:00 - 14:00, telefon 493 331 551. Ubytování na kolej je nutno provést v recepci Palachových kolejí.

Studenti jsou ubytováni v třílůžkových pokojích, vybavených umyvadlem. Sprchy a WC jsou společné na chodbách. Studenti mají k dispozici kuchyňky s ledničkami, vařiči, mikrovlnnými troubami a automatickou pračku.

Kapacita kolejí je 96 míst. Studenti mají k dispozici volejbalovou síť a míče. Internet je k dispozici v učebně E2 (katedra angličtiny) od 8:00 do 22:00. Klíč si lze zapůjčit proti ISIC kartě na vrátnici.

Osobní nástroje